Impregnat do tkanin - a po co to?

Impregnowanie ubrań - to chyba tylko w góry, prawda? Nie, nieprawda. Oczywiście, warunki outdoorowe stawiają o wiele większe wymagania względem odzieży niż niedzielny spacer. Jednak w codziennym życiu stosowanie impregnatów też ma swoje zalety. Wyobraź sobie wiosenną pluchę, kałużę na chodniku lub ketchup na bluzce. Nieprzyjemna sytuacja, jednak można zminimalizować jej negatywne skutki. Dobrze zaimpregnowana tkanina nie tylko nie będzie wchłaniała wody, ale również da się łatwo wyczyścić.

 

Jakie impregnaty hydrofobowe mamy do dyspozycji?

 

Impregnaty hydrofobowe do butów - chronią buty przed przeciekaniem i ułatwiają ich czyszczenie. Mogą być stosowane na buty zamszowe, skórzane, outdoorowe i sportowe. Pełna gama zastosowań, od ulicznych kałuż, poprzez kolarstwo przełajowe, na wspinaczce górskiej kończąc. Przykładem takiego impregnatu jest Nanotec Impregnat do tkanin i skór Click!

 

Impregnaty hydrofobowe do odzieży i tkanin - chronią przed brudem i zapobiegają przesiąkaniu wody, mogą być stosowane zarówno na eleganckich ubraniach, jak i odzieży sportowej. Ponadto można nimi zabezpieczyć większość tkanin, np. plecaki lub... obrusy, ułatwiając ich późniejsze pranie. Jeśli potzrebujesz przykładu Click!

 

Impregnaty do dywanów, tapicerek, dachów kabioletów - tak, to wszystko również można, a niejednokrotnie nawet należy zaimpregnować. Wiecznie zabrudzony dywan? Odpowiedni impregnat ułatwi jego czyszczenie. Problem z nieutrzymanie czystości w samochodzie? Jest na to sposób. Przez dach kabrioletu sączy się woda? Być może wystarczy dobry impregnat hydrofobowy?

 

Gorąco zachęcam do własnych przemyśleń na ten temat, a później - do testowania zaproponowanych rozwiązań.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl